O nás

Projekt půjčoven elektroprostředků vznikl z nadšení pro čistou energii a čistou mobilitu. Jako první oblast, kde jsme se rozhodli prezentovat náš projekt, jsme si zvolili území Šumavy, kterou máme rádi a chceme přispět k jejímu zachování v maximální možné panenské podobě tím, že zde budeme propagovat ekologicky šetrnou dopravu a energetiku. Pevně věříme, že si krásy šumavské přírody užijete ze sedla elektrokola či elektroskútru, popřípadě využijete možnost půjčení elektromobilu.

S naší sítí půjčoven a postupně se rozrůstající sítí dobíjecích stanic budou vaše možnosti s elektroprostředky téměř neomezené. Díky spolupráci s NP Šumava se pro vás stanou snadno dosputné i cíle uprostřed Divoké Šumavy, v rámci spolupráce s bavorským E-Waldem a jejich sítí dobíjecích stanic vám nic nebrání v poznání bavorské strany Šumavy.

Reportáž ze slavnostního uvedení do provozu / 12.6.2015:

Partneři

partner NP Šumava

Časté otázky a odpovědi

Mohu si zajet s e-skútrem na Poledník nebo šumavská jezera?

Určitě ne. Elektroskútry a elektroauta jsou sice k přírodě velmi šetrná, ale jedná se o motorová vozidla jako každá jiná. Proto je jim vjezd mimo silnice zapovězen. Ke většině oblíbených turistických cílů mimo silnice se dostanete na e-kole, které smí všude tam, kde normální kolo.

Jaké faktory mají vliv na dojez e-vozítka?

Těchto faktorů je několik.
1) Venkovní teplota - s vyšší teplotou stoupá výdrž baterie
2) Kvalita terénu
3) Hmotnost cyklisty

Musím mít já nebo děti helmu (přilbu)?

U jízdy na kole dítě do 18 let musí, podle zákona, přílbu mít. Nad 18 let je používání přílby dobrovolné, my doporučujeme přílbu používat vždy. U jízdy na skútru musí mít, podle zákona, přílbu každý. O toto se však starat nemusíte, helmu vám vždy půjčíme zdarma.

Musím na elektrokole šlapat?

Ano! Snadné šlapání na elektrokole je zdravé a zároveň zábavné.

Mohu na elektrokole jezdit i se zdravotními problémy, nebo když nemám dobrou fyzickou kondici?

Záleží na zdravotních problémech, které máte. Jízda na elektrokole je mnohem méně náročná , než na klasickém kole. Se špatnou fyzickou kondicí jezdit na elektrokole můžete, naopak se vám kondice příjemným a zábavným způsobem zlepší.

Za jak dlouho se dobije baterie?

Baterie se dobije od 2 do 5 hodin, podle typu. 50% kapacity baterie se dobije do jedné hodiny. Dobíjet baterie můžete kdekoliv, kde je elektrická zásuvka.

Jak zabezpečit elektrokolo před krádeži?

S elektrokolem obdržíte i speciální zámek, kterým zabezpečíte kolo u každého běžného cyklostojanu.

Mohu si zajet do Německa a dobíjet tam?

Ano! V případě, že si na u nás půjčíte e-auto můžete dobíjet i u našich bavorských sousedů v partnerské síti E-Wald. Mapa dobíjecích sloupků najdete na e-wald.eu. K dobíjení je nutná čipová karta E-Wald. Pro dobíjení e-auta Nissan Leaf použijte sloupky se zásuvkou Typ2 a pro ostatní prostředky Schuko 3,7kW (u nás 230V). Při zapůjčení e-auta Vám na vyžádání na Chatě Rovina ZDARMA zapůjčíme čipovou kartu pro dobíjení v síťi E-Wald. E-kola a e-skútr vám za přiměřenou útratu nechají dobít v každé lepší restauraci.